Meist

VO2 Specialized CC (ehk VO2 Specialized Cycling Club) on Specialized Concept Store Tallinna ja Specialized Elite Store Tartu ümber kogunenud seltskond rattureid. See siin on meie blogi-like koduleht, kuhu paneme kirja oma kogemused ja arvamused erinevate rataste, jooksude, sadulate ja milleiganes kohta. Samuti käime palju erinevates kohtades ümber maakera ratastega sõitmas – ka need reisijutud leiab siit. Kirjutame ise ja kutsume üles ka kõiki teisi kirjutama ja omi kogemusi jagama.

Liitu meie meilinglistiga siin! Saadame vaid asjalikku teavet.

Kõikide Specialized’i toodete kohta leiab infot Specialized’i enda lehelt.

NB! Kirjutame ka Eesti MTB koondisest. Tegemist on niiöelda mitteametliku kanaliga. Kuna oleme oma tööde ja tegemistega Eesti koondisega tihedalt seotud, siis see blogi kajastab pigem tööd eesriide taga. Eesti MTB koondise ametlik kanal on Eesti Jalgratturite Liit.

 

Sulev Lipp

on sündinud Tallinnas, 1975. aastal. Lõpetanud Nõmme Gümnaasiumi ja Tallinna Ülikooli (reklaam ja meedia, Bakalaureus – 1999). Aastatel 1995-2004 töötanud reklaami- ja turundusalal (Ogilvy & Mather,  Saatchi & Saatchi); osalenud A Le Coq’i asutamise juures, olnud mitmeid aastaid EMT, Procter & Gamble, Toyota etc. brandide projektijuht Eestis ja Baltikumis). Olnud Tetra Pak Eesti turundusjuht (oli rõõm olla Aura mahlade loomise juures);  Status Club + BodyZone spordiklubide tegevjuht; Horizon Kehra paberitööstuse divisionijuht ja kangatööstuse Qualitex juhatuse liige. 2011 aastal tegi MTB-rattalegend Christoph Sauseri soovitusel kannapöörde ja koos Erki Kukega rajati Tallinnasse Rocca al Mare’sse Specialized Concept Store. 2013 laienesid Tartusse ja avasid Specialized Elite Store’i.

Rattaga sõitnud aktiivselt alates 1997-st aastast, alates Baltic Cup XCO sarja loomisest, kuid sportlasena pole end kunagi defineerinud. Pigem alati olnud organiseerimise, manageerimise juures. Pro Jalgratturite Klubi ja Estonian Cup maastikurattasarja asutajaliige, EOS Tallinna GP (proffide grupisõit 2000-2006) kaas- ja peakorraldaja ja mitmete XCO Eesti Meistrivõistluste peakorraldaja. Alates novembrist 2016 Eesti Jalgratturite Liidu juhatuse liige (vastutavana MTB-valdkonna eest).

Hetkel kasutuses olevad rattad: S-Works Epic FSR, S-Works Tarmac, Crux E5 disc, Fatboy Comp Carbon, Sequoia Elite.

 

     Erki Kukk

on sündinud 1972. aastal, Pärnus. Sportlaste perekond andis talle kaasa vajalikud geenid ja huvi harrastada erinevaid alasid. Esimesest klassist kuni keskkooli lõpuni möödus Tallinnas. Tegeles kergejõustikuga, milles oli ka edukas (aitäh Asta ja Jüri Jänese; Aleksander Tsikin). Seejärel oli mõnda aega välismaal ja õppis laevaehitust ja autondust. Lisaks mängis arvestataval tasemel korvpalli ja jalgpalli.

Tagasi Pärnusse läks elama 2001. aastal ja sealt sai alguse ka rattasõit. Hakkas tegelema Trek jalgratastega Rademaris (aitäh sõber Martin Juksar). Vaatamata hilisele algusele rattasadulas oli juba päris tubli ja üsna varsti kutsuti ta Pro Jalgratturite Klubisse (aitäh Allar Tõnissaar ja sõber ning kompanjon Sulev Lipp). Erki jaoks sai selgeks, et tegemist on maailma kõige huvitavama spordialaga, eriti meeldivad talle tehniliselt keerukad ja rasked rajad. Nüüdseks on kogunenud palju võidusõite ja ka palju sõidu võite. Rattasõit viinud teda reisima maailma erinevatesse paikadesse, millest ehk põnevaim mälestus on 2016. Absa Cape Epic MTB tuur Lõuna-Aafrikas. Erki on töötanud 8 aastat Shimano heaks ning 2011. aastast koos Sulev Lipuga rajanud ja juhtinud Specialized Concept Store-i Tallinnas ja Specialized Elite Store-i Tartus. Rattasadulas veedetud aeg on tema ellu toonud väga huvitavaid ja lahedaid inimesi ja nagu Erki ise ütleb, siis “muutnud ka mind ennast paremaks poisiks! Suur-suur aitäh Teile!”

Hetkel kasutuses olevad rattad: S-Works Epic FSR, Venge Pro, Fatboy Comp Carbon, Crux E5 disc, Sequoia Elite.

 

Kristjan Randma

on sündinud Tartus, 1986. aastal. Lõpetanud Forseliuse Gümnaasiumi, õppinud EMÜs ökonoomika ja ettevõtlus eriaalal. Töötanud jalgratastega tegelevates firmades: Silja Sport ja Rattaring – just sellest viimasest saanud väga suurepärase kogemuse ja oskused. Hetkel Specialized Elite Store rattapoe juhataja Tartus.

Jalgrattur 14. aastasest saadik kui alustas treeninguid Tartu Tamme Jalgrattaklubist. Juuniorite vanuseklassis liikus edasi Jüri Kalumuse käe alla Tartu Ülikooli Akadeemilisse Spodiklubis. Noorte vanuseklassides võitnud Eesti meistrivõistluste medaleid erinevatelt distsipliinidelt (MTB, MNT, trekisõit). 2007. aastal sõitis Prantsusmaa amatöörmeeskonnas UCD NORD 87. Samal ajal, siis veel amatööride hulka kuuluvad mehed, Rein Taaramäe ja Kangert, tegid seal mehetegusid! Kahjuks lõppes 2007. aasta hooaeg sügisel ränga kukkumise ja tõsise vigastusega ning järgmine hooaeg jäi vahele.

Armastus jalgrattasõidu vastu ei kadunud aga kuhugi. Eestis tagasi, sai töö ja hobi üheks liidetud. Randma hakkas aktiivseks harrastussportlaseks ning hetkel võib teda leida kõikvõimalike maastikuratta maratonide stardijoonel.

Hetkel kasutuses olevad rattad: Specalized Epic FSR (Custom), Specialized Tarmac Pro, Specialized Crux Elite X1, Specialized Fatboy Comp Carbon.

 

Karmen Reinpõld

on sündinud 1981. aastal, Tallinnas. Lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli insenerina, Tallinna Ülikooli kehakultuurlasena ja kui hästi läheb, siis kohe varsti peaks tal taskus olema ka Tartu Ülikooli magistrikraad – spordijuht-treenerina. Töötanud aga hoopis arvutimaailmas kuni ühel ilusal maikuu päeval otsustas teha kannapöörde ja siirduda spordimaailma.

Rattur alates aastast 2010. Ühtegi asja ta poolikult ja pühendumuseta teha ei oska ehk kui juba rattamaailma uksest sisse sai astutud, siis uks keerati lukku ja võti visati minema – siin ta nüüd on, et jääda. On oma sõrme, kätt ja hinge müümas MTB-koondisele, hoolimata sellest või just sellepärast, et ta ise on:

Eraldistardihunt. Introvert. Rutiinitaluja, kelle märksõnadeks on töö-töö-töö.

Hetkel kasutuses olevad rattad: Scott Plasma Premium, Scott Contessa CR1 Team, Zoulou Cooma 26’’ (talveratas).

 

Mart Vainre

on sündinud 1988. aastal, Tallinnas. Lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti bakalaureuse ja uusmeedia eriala magistriõppe. Töötanud illustraatorina ajakirjas “Jalka”, õpetajana DAK Kunstistuudio-s, jalgrattamehaanikuna Tallinn Travellers-is ja vabakutselisena restaureerinud sentimentaalse väärtusega vanu rattaid. Hetkel töötab kunstnikuna, Eesti Kunstiakadeemia õppejõuna, on Eesti Maalikunstnike Liidu juhatuse liige ja teeb natuke kõike Specialized Concept Store Tallinna rattapoes.

Jalgrattur alates aastast 2007 kui otsustas, et teeb pea kõik käigud rattaga. Üsna pea avastas eneses kulgemise asemel soovi kihutada, ning on 2008. aastast startitud kõikvõimalikel maanteesõidu võistlustel. 2011. aastast sõidab ka fixed gear jalgrattaga. Algul transpordivahendina linnas, kuid astus samasse ämbrisse ning hakkas ka sellega kihutama. Nüüd osaleb fixed gear võistlustel nii Eestis kui välismaal. Sõidab Eesti esimeses sellele distsipliinile keskenduva Team Vänt jalgrattaklubi särgis. Tallinn Leg Days korraldaja, Tallinn Bicycle Week meeskonna liige. Praegu idaneb ta peas mõte kriteeriumsõidu sarja korraldamisest Tallinnas, 2017 hooajal.

Hetkel kasutuses olevad rattad: Felt AR5 maanteeratas; Velonia “Team Vänt Edition” custom trekiratas.